У США погодили продаж Україні двох пакетів військової допомоги на $322 млн

Джерело: Міноборони США

Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.

Зокрема перший пакет на $172 мільйони містить системи ППО HAWK Phase III та їх обслуговування, включно з вантажівками, запчастинами, ремонтом та навчанням.

Тоді як пакет на $150 мільйонів призначено для бойових машин піхоти Bradley, їх ремонту та технічної підтримки.

У Держдепі наголосили, що угода відповідає зовнішньополітичним цілям і завданням нацбезпеки США, оскільки посилить Україну на полі бою.

Також зазначено, що продаж підвищить спроможність України протистояти нинішнім і майбутнім загрозам, зміцнюючи її потенціал у сфері протиповітряної оборони та регіональної безпеки. Угода не вплине на військовий баланс у регіоні.

Основними підрядниками виступатимуть компанії Sielman Corporation, RTX Corporation і PROJECTXYZ.

Для реалізації контракту планується короткострокове відрядження до України п’яти представників уряду США та 15 фахівців підрядних компаній.

  • Сполучені Штати повністю відновили обмін розвідданими та постачання зброї Україні. Україна знову отримує артилерійські снаряди, протитанкові засоби та боєприпаси для HIMARS у межах нових пакетів допомоги, схвалених адміністрацією Байдена.
  • Росія втрачає більше військ, ніж Україна. Тому для США зараз дивний час, щоб нав’язувати Україні нерівноправний мир, вважають у The Economist.
  • Саудівська Аравія може інвестувати кошти на відновлення України після війни. Відповідних домовленостей досягнули під час зустрічі Володимира Зеленського та наслідного принца Мухаммеда бін Салмана в Джидді 11 березня.
  • Кремль не має наміру йти на поступки у переговорах щодо припинення воєнних дій проти України. Джерела інформують про три основні пункти, за якими Москва не сприймає компромісу. Це питання про окуповані території, членство України в НАТО та присутність військ країн Північноатлантичного альянсу у миротворчій місії.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.