ЦПД: Кремль посилює мовний вплив на країни Центральної Азії
Джерело: ЦПД
У Центрі протидії дезінформації наголосили, що Кремль використовує Центральноазійський міжнародний економічний форум у Таджикистані для посилення “мовного” тиску на країни Центральної Азії з метою розмити національну ідентичність народів.
Це — частина стратегії з посилення економічного та військово-політичного впливу РФ у регіоні.
Форум, котрий російська пропаганда позиціонує як майданчик для покращення економічної співпраці мав ключовою темою просування російської мови.
Російські посадовці-пропагандисти наголошували на форумі, що російська мова нібито “дає дорогу у бізнес, науку, дозволяє громадянам країн регіону отримати вищу освіту в РФ”.
Провідну роль у просуванні російської мови на форумі відігравав Євген Примаков — очільник держустанови “Россотруднічєство”, яка під прикриттям гуманітарних питань системно працює над поширенням російського впливу за межами РФ, — додали у повідомленні.
У Центрі зауважили, що просуваючи російську мову на центральноазійські держави, Кремль намагається розширити охоплення пропаганди, розмити національну ідентичність місцевих народів.
Додамо, раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
- Банки Казахстану, Узбекистану, Киргизстану та Таджикистану почали частіше відмовлятися у прийомі коштів від компаній РФ. Банки пояснюють це тим, що не хочуть “потрапити під роздачу у зв’язку з санкціями США”.
- Радник глави Росії Антон Кобяков під час Петербурзького міжнародного юридичного форуму заявив, що, мовляв, Радянський Союз “з юридичного погляду досі існує”. За його словами, таку думку давно висловлюють “фахівці з конституційного права” — зокрема закордонні.
- Президент Росії Володимир Путін видав указ про пошук за кордоном майна, яке колись належало СРСР або Російській імперії.
- Фахівці ISW зауважили, що російський президент Володимир Путін значно активізував свої давні зусилля зі створення інформаційних умов для майбутньої ескалації проти країн Балтії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.