Велика Британія й Австралія підписали договір про будівництво ядерних підводних човнів

Джерело: Reuters

Велика Британія та Австралія підписали 50-річний договір про зміцнення співпраці у сфері будівництва атомних підводних човнів.

Новий договір є продовженням безпекового пакту AUKUS, укладеного у 2021 році між Австралією, Великою Британією та США.

Документ підписали міністр оборони Австралії Річард Марлес та міністр оборони Великої Британії Джон Гілі у місті Джилонг, штат Вікторія.

Новий договір передбачає постачання Австралії атомних ударних підводних човнів упродовж наступного десятиліття, щоб протистояти амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

“Договір Джилонг дозволить всебічну співпрацю щодо проєктування, будівництва, експлуатації, підтримки та утилізації наших підводних човнів”, – йдеться у заяві.

Договір є “зобов’язанням на наступні 50 років двосторонньої оборонної співпраці між Великою Британією та Австралією в рамках першого рівня AUKUS”.

Повідомляється, що двосторонній договір стане основою програм розвитку підводних човнів двох союзників. Очікується, що він забезпечить експортні інвестиції на суму близько 27,1 мільярда доларів упродовж наступних 25 років.

Як повідомляє видання, AUKUS є найбільшим оборонним проєктом в історії Австралії. Канберра зобов’язалася витратити на нього 368 мільярдів австралійських доларів упродовж 30 років, зокрема спрямувати мільярдні інвестиції у виробничу базу США.

Австралія, яка цього місяця виплатила США другий транш у розмірі 800 мільйонів австралійських доларів у рамках пакту AUKUS, висловила впевненість у подальшому продовженні угоди.

За даними аналітиків, Сили оборони просунулися на Сумщині, Харківщині та Донеччині.

27 липня відзначається День ходіння на ходилицях, День трансатлантичного зв’язку та День народження гамбургера. За церковним календарем вшановують пам’ять святого великомученика Пантелеймона.

За даними синоптиків у неділю, 27 липня, в низці областей України очікується негода.

Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.