Словаччина та Угорщина поскаржились Єврокомісії на Україну через нафтопровід «Дружба»

Джерело: The Guardian

Словаччина та Угорщина написали спільний лист до Єврокомісії зі скаргами на Україну через нафтопровід “Дружба”.

Спільний лист опублікував глава МЗС Угорщини Петер Сійярто. У ньому вказано, що за останні дні Україна “тричі атакувала нафтопровід “Дружба”, який відіграє вирішальну роль в енергетичній безпеці Угорщини та Словаччини”.

Країни наголосили, що через атаки постачання нафти зупинились, а в результаті останнього удару постачання, найімовірніше, зупиняться щонайменше на 5 днів.

Також у листі мовиться, що без цього трубопроводу безпечне постачання до їхніх країн “просто неможливе”.

“Зважаючи, що за останні роки ЄС та його країни-члени надали Україні підтримку на сотні мільярдів євро, ми вважаємо дії України, які серйозно загрожують енергетичній безпеці Угорщини та Словаччини, цілком неприйнятними”.

Відтак країни закликали Єврокомісію “негайно виконати зобов’язання” та “гарантувати безпеку енергопостачання своїх держав-членів”.

У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.

У Чернівецькій області на річці Дністер зникло четверо осіб, з яких троє дітей. Тривають їхні пошуки.

Джерело: Reuters У Венесуелі стались два потужних землетруси, які пошкодили будівлі у столиці Каракасі. Вчені…

Триває 1583-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

25 червня відзначають День моряка, Всесвітній день Вітиліго, День кольорового ТБ та Всесвітній день боротьби з коридою. Християни сьогодні згадують преподобномученицю Февронію.