У Мелітополі росіяни планують навчати майбутніх працівників ФСБ РФ у приміщеннях захоплених ВНЗ – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
У тимчасово окупованому Мелітополі росіяни планують навчати майбутніх працівників ФСБ та поліціянтів у приміщеннях захоплених ВНЗ – МДПУ імені Богдана Хмельницького та ТДАТУ імені Дмитра Моторного.
У приміщеннях цих вищих навчальних закладів російські загарбники створили псевдоуніверситет МДУ (МГУ). Однак, попри безоплатну “освіту”, окупанти так і не змогли набрати достатньої кількості студентів.
Відтак росіяни за традицією перетворили університет на режимний об’єкт.
Вже з наступного навчального року загарбники планують готувати там працівників МВД. Також вони ввели спеціальність “спецфакультет із захисту інформації”, що є “кузнею” кадрів для ФСБ.
“При цьому окупанти анонсували, що надалі студенти можуть брати участь в “програмах обміну” й навчатись на території РФ. Тобто фактично окупанти через цей університет-прокладку планують вербувати поліцаїв та гестапівців з подальшим навчанням в Росії”, – пояснили у ЦНС.
- У збройних силах РФ не вистачає пілотів, саме тому окупаційні війська залучають курсантів льотних училищ до війни проти України.
- Російські загарбники привозять студентів з території РФ для створення “трудових загонів” й проведення пропагандистських заходів на тимчасово окупованих територіях України.
У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.