Понад 60% американців підтримують санкції проти торгових партнерів Росії – Reuters
Джерело: опитування Reuters/Ipsos
Абсолютна більшість громадян США підтримують санкції проти країн, що торгують із Росією, аби примусити Кремль до миру.
Загалом ідею підтримують 62% американців, свідчать результати нового опитування Reuters/Ipsos.
Опитування засвідчило, що більшість респондентів виступають за обмеження щодо країн, котрі продовжують торгувати з Москвою, як спосіб тиску з метою завершення війни проти України.
Цю стратегію частково підтримав президент США Дональд Трамп, котрий вже запровадив вторинні санкції проти Індії за закупівлю російської нафти. Він також погрожував поширити обмеження на Китай, Туреччину, ОАЕ та інші держави, котрі ведуть торгівлю з Росією.
Згідно з опитуванням, 76% республіканців підтримують санкції проти партнерів Росії, тоді як серед демократів показник становить 58%.
Зауважимо, днями глава Білого дому повідомив, що протягом двох тижнів знатиме позицію Росії та України й після цього ухвалить рішення щодо запровадження санкцій проти РФ.
За цей час ми розуміємо позицію Росії й, відверто кажучи, України теж. Ну а потім я вирішу, що ми робитимемо. І це буде дуже важливе рішення. Або величезні санкції, або величезні тарифи, а може, нічого не робитиму, і скажемо, що це ваша війна, – зазначив Трамп.
Довідка. Опитування охопило 1 022 дорослих американців по всій країні. Похибка становила ±3 процентні пункти для всіх респондентів і ±6 пунктів для республіканців та демократів окремо.
- Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що зустріч між президентом України Володимиром Зеленським та російським диктатором Володимиром Путіним наразі не планується, оскільки для неї немає передумов.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що росіяни роблять усе, щоб його зустріч з очільником Кремля Володимиром Путіним не відбулася.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що “волів би не бути присутнім” на ймовірній зустрічі президента України Володимира Зеленського з російським диктатором Володимиром Путіним, зауваживши, що їхні стосунки залишаються напруженими.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.