Куйбишевський НПЗ призупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters

Джерело: Reuters

Переробка нафти на Куйбишевському нафтопереробному заводі, що належить компанії “Роснефть”, була зупинена з 28 серпня після ударів українських безпілотників.

За даними джерел Reuters, атака вивела з ладу обидва блоки первинної переробки нафти – установки CDU-4 та CDU-5, кожна з яких має потужність близько 70 тис. барелів на добу.

Також постраждали деякі блоки вторинної переробки.

Джерела видання також повідомили, що Куйбишевський нафтопереробний завод відновив роботу 21 серпня після завершення капітального ремонту, який тривав із 1 липня.

Куйбишевський НПЗ входить до складу Самарської групи НПЗ “Роснафти”, до якої також входять Новокуйбишевський та Сизранський НПЗ, який зупинився 15 серпня через пошкодження дроном. 2 серпня Новокуйбишевський нафтопереробний завод також був атакований дронами.

Потужність Куйбишевського НПЗ становить 7 млн тонн нафти на рік, або близько 140 тис. барелів на день.

У 2024 році Куйбишевський НПЗ переробив 4,7 млн метричних тонн сирої нафти, виробив 0,8 млн тонн автомобільного бензину, 1,4 млн тонн дизельного палива та 1,3 млн тонн мазуту.

  • Сили безпілотних систем уночі 28 серпня завдали ударів по нафтопереробних заводах у Краснодарському краї та Самарській області РФ.
  • Генеральний штаб підтвердив ураження двох нафтопереробних заводів, складів боєприпасів і низки логістичних об’єктів росіян.

Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.