Вночі ЗАЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії: станція на межі блекауту
Джерело: Енергоатом
Уночі 10 серпня ЗАЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії 750 кВ – станція на межі чергового блекауту.
Після втрати основного живлення ЗАЕС довелось перемкнути на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожує втратою зовнішнього живлення (блекаут).
Якщо це станеться, головну загрозу ядерній та радіаційній безпеці несе перебування 4-го енергоблока Запорізької АЕС у стані “гарячий зупин”, який російські окупанти використовують із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора (Держатомрегулювання).
За повної втрати зовнішнього живлення відключаться головні циркуляційні насоси станції – і енергоблок перейде в режим “природної циркуляції”. У такому випадку його потрібно негайно “розхолодити” за умов відсутності охолоджуючих насосів.
“Такий режим тяжкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока”, – наголосили в Енергоатомі.
- 3 серпня члени Міжнародного агентства з атомної енергії були змушені відтермінувати свою місію на Запорізьку АЕС в Україні через те, що на шляху до станції було виявлено дві протипіхотні міни.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.