Бізнес понад 20 олігархів – партнерів російського ВПК досі не конфісковано в Україні – Trap Aggressor

Джерело: проєкт Trap Aggressor  з посиланням на власний реєстр активів російських олігархів в Україні та базу “Хто працював на війну” російського опозиційного видання “Проєкт”.

В Україні все ще не конфіскували компанії, які належать 25 російським олігархам, що співпрацюють з військово-промисловим комплексом РФ.

Один із найбільших власників бізнесу в Україні – російський олігарх Михайло Фрідман. Попри те, що він втратив “Альфа-банк” в Україні після націоналізації банку, нині він прямо чи опосередковано володіє частками у структурі власності мобільного оператора “Київстар”, підприємств з виробництва води “Моршинська” та “Миргородська”, компанії “Альфа Страхування” тощо.

Журналістські розслідування доводять, що компанії російської групи “Альфа” Михайла Фрідмана фінансували російські військові заводи. Зокрема вони надавали послуги страхування для Росгвардії.

Ще один російсько-грецький бізнесмен та власник морського порту “Салоніки” у Греції Іван Саввіді володіє в Україні компанією з виробництва продукції із пластмаси “Пентопак” та торговельною компанією “Атлантіс-Пак Україна”, які раніше були арештовані та передані до Агентства з розшуку і менеджменту активів (АРМА).

Зокрема, федерація “Греки Росії”, яку фінансує Саввіді, передала автомобілі підвищеної прохідності та генератори терористичним структурам та ватажку так званої “ДНР” Денису Пушиліну.

За даними Trap Aggressor, серед інших відомих прізвищ російських олігархів, які підсилюють країну-терористку, проте мають досі не конфіскований бізнес в Україні, є Вагіт Алекперов, Алішер Усманов, Юрій Ковальчук та інші.

Загалом, за підрахунками Trap Aggressor, російським бізнесменам, які співпрацюють з Кремлем, наразі в Україні належать як мінімум 88 компаній, що працюють в таких сферах, як енергетика, логістика, промисловість, готельний бізнес тощо.

Однак, варто зазначити, що Україна вже конфіскувала як мінімум 23 компанії російських олігархів. Серед них підприємства Олега Дерипаски, заводи Михайла Шелкова, а також торговельний центр “Ocean Plaza” групи Ротенбергів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.