США виділили 1,2 мільярда доларів для очищення атмосфери від парникових газів

Джерело: The New York Times

Адміністрація Байдена витратить 1,2 мільярда доларів на допомогу в будівництві перших у країні двох промислових заводів для видалення забрудненого вуглекислого газу з атмосфери. Це нова технологія, яка, на думку деяких вчених, може стати проривом у боротьбі з глобальним потеплінням.

Occidental Petroleum побудує один із заводів у окрузі Клеберг, штат Техас, а некомерційна дослідницька організація Battelle побудує інший в окрузі Калькасьє на узбережжі Луїзіани. Федеральний уряд і компанії порівну розділять витрати на будівництво об’єктів.

“Ці проєкти допоможуть нам довести потенціал цих технологій наступного покоління, щоб ми могли додати їх до нашого арсеналу боротьби з кліматичною кризою, і одна з цих технологій включає пряме очищення повітря, яке, по суті, є гігантським вакуумом, який може висмоктувати забруднення вуглецем прямо з неба”, – сказала Дженніфер Ґренголм, міністр енергетики.

Нафтогазові компанії лобіювали включення грошей на пряме уловлювання повітря до закону, стверджуючи, що світ міг би продовжувати спалювати викопне паливо, якби у нього був спосіб очистити забруднення, яке нагріває планету.

Але багато вчених налаштовані скептично, а деякі захисники навколишнього середовища розкритикували цей підхід.

Колишній віцепрезидент Альберт Ґор різко критикував технологію прямого очищення повітря, назвавши її використання “моральним ризиком”, який дозволить виробникам викопного палива продовжувати забруднювати навколишнє середовище.

“Це дає їм ліцензію продовжувати видобувати все більше і більше нафти і газу”, – сказав він. 

Ел Гор зазначив, що нинішня вартість технології прямого очищення повітря надзвичайно висока і цей процес потребує стільки енергії, що було б доцільніше спочатку запобігти викидам вуглецю, а не потім намагатися їх очистити. 

Міністерство енергетики прогнозує, що разом ці два заводи створять 4800 робочих місць і видалятимуть з атмосфери понад два мільйони метричних тонн вуглекислого газу щороку, що еквівалентно виведенню з доріг півмільйона автомобілів з бензиновими двигунами.

Мітч Лендрю, Старший радник президента Байдена, назвав це “найбільшою інвестицією в інженерне видалення вуглецю в історії”.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

У Бразилії у шістьох пацієнтів виявили ВІЛ після трансплантації органів, які надала служба донорства Ріо-де-Жанейро.

Вчені з Університету Джорджа Вашингтона дійшли висновку, що чорний шоколад та інші продукти з какао можуть містити шкідливі метали, зокрема свинець та кадмій.