В Італії розробили робота, який очищає сонячні батареї без використання води чи газу

Джерело: Electrek

Італійський гігант у сфері відновлювальної енергетики Enel Green Power спільно з сицилійським стартапом Reiwa розробили робота SandStorm, який автоматично очищає сонячні батареї без використання води чи газу.

Як зауважили у виданні, пил і бруд можуть бути справжньою проблемою для сонячних панелей, оскільки це заважає їхній роботі, особливо в дуже запилених або пустельних районах.

Мийки високого тиску або трактори з гідравлічними щітками, як правило, використовуються для очищення сонячних панелей, але вони витрачають багато води.

Натомість цей робот очищає сонячні панелі за допомогою спеціально розробленої та виготовленої системи щіток. SandStorm здатен автономно рухатися вздовж рядів сонячних панелей, а потім заряджатися за допомогою сонячної енергії, коли повертається до своєї зарядної станції.

Зазначається, що пристрій може заряджатися впродовж дня, а потім очищати панелі вночі, тому він не заважає виробленню енергії панелями протягом дня.

Водночас відомо, що Enel Green Power вже випробувала SandStorm у своєму дослідницькому центрі в Катанії (Сицилія), а також на 1-мегаватній (МВт) секції сонячної електростанції, яку вона експлуатує в Тотані (Іспанія).

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.