У Німеччині викрили сотні українських біженців з угорськими паспортами
Джерело: Welt із посиланням на Федеральне відомство у справах міграції та біженців.
Федеральне відомство у справах міграції та біженців Німеччини повідомило про сотні випадків, коли серед зареєстрованих біженців з України було виявлено осіб з угорським громадянством. Лише за останній місяць виявили ще 141 такий випадок.
Так, з травня 2023 року по жовтень 2025-го німецькі служби отримали майже 10 тисяч заявок на переклад з угорської мови. Під час перевірки з’ясувалося, що 568 людей мають подвійне громадянство — українське та угорське.
У зв’язку з цим такі особи втратили право на тимчасовий захист і соціальні виплати, які отримують українські біженці. Пов’язано це з тим, що громадяни ЄС не можуть користуватися цими пільгами в Німеччині.
Водночас як зазначили у виданні, Уряд Віктора Орбана роками роздавав угорські паспорти етнічним угорцям і ромам на Закарпатті. Однак Угорщина тепер їх не приймає, а Німеччина відмовляє у допомозі.
Окрім того, опитування показують, що дедалі більше німців критикують систему допомоги українським біженцям. Частина громадян вважає, що чоловіки призовного віку мають повернутися до України.
- Переважна більшість німців виступають проти виплати соціальної допомоги українським переселенцям і за повернення чоловіків призовного віку до України.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.