На Херсонщині стартував перший після деокупації кінофестиваль

Джерело: Херсонська ОВА у Telegram

У Херсонській області – вперше після звільнення від російських загарбників – стартував кінофестиваль – Kherson Film Fest.

Глядачам презентують десять стрічок. Організатори говорять, що добираючи фільми, надихалися безпосередньо й сонячною Херсонщиною.

“У програмі фестивалю як повний метр, так і короткометражне кіно. Стрічки різні за жанром і тематикою. Але усі вони допомагають відвідувачам відволіктися, пригадати мирні, безтурботні часи. Перегляд фільмів для відвідувачів – безоплатний”, – повідомили у Херсонській ОВА

Зображення: Херсонська ОВА/telegram

До програми Херсонського кінофестивалю увійшло сім повнометражних та три короткометражні фільми. Відкриють фестиваль стрічкою “Королі репу” Мирослава Латика, а закриватимуть – фільмом “Три жінки” Максима Мельника.

Також покажуть стрічки “Іван і Марта” Сергія Буковського, “Поема про море” Юлії Солнцевої та “Заповідник Асканія” Андрія Литвиненка.

Блок короткометражних фільмів складається з українських стрічок 2022 – 2023 років, а саме: “Велика маленька війна” Мирослава Латика, “ГКЧП” Аркадія Непиталюка, “Капітан Бровари” Едуарда Нечмоглода.

Серед дитячих фільмів покажуть іспанську роботу “Душа команди” Роберто Буесо та нідерландсько-бельгійський фільм “Паця” Маші Гальберштад.

Вхід на всі покази – безоплатний, за реєстрацією через соціальні мережі.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.