ЗМІ: Дрони-«бобри» атакували НПЗ у Нижньогородській області РФ

Джерело: представник ГУР у коментарі hromadske

У ніч проти 4 листопада українські дрони-“камікадзе” здійснили наліт на російський НПЗ “Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез” у місті Кстово Нижньогородської області.

Відзначається, що операцію проводили ГУР МОУ спільно з пілотами ЗСУ та Сил спецоперацій. Загалом застосували понад 50 дронів українського виробництва, зокрема “Бобер” та FP-1.

Як уточнило поінформоване джерело, атака відбулася під час ремонту ректифікаційної колони, що відповідає за первинну обробку нафти та була пошкоджена внаслідок попередніх атак.

“Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез” називають одним з провідних НПЗ в РФ, котрий забезпечує зокрема Московський регіон. На нього загалом припадає близько 30% споживання бензину у РФ. Номінальна потужність з первинного перероблювання нафти становить близько 17 млн тонн на рік.

Продукція НПЗ активно використовується російськими окупаційними військами та російським ВПК.

Раніше представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зауважив, що через удари українських дронів по стратегічних об’єктах у Росії помітно скоротився обсяг переробки нафти.

За його словами, зменшення переробки нафтопродуктів у РФ становить 18–20%, що є “надзвичайно великими цифрами”. Юсов наголосив, що росіяни намагаються посилити свою систему протиповітряної оборони, комбінуючи старі радянські комплекси з сучасними.

Мова як про радянські комплекси, так і про сучасні — ворог намагається поєднувати їх в одну систему. Це і застарілі С-300, і більш нові С-400, а також так звана новітня система С-350 “Вітязь”, – пояснив представник ГУР.

Попри такі зусилля, українські дрони регулярно досягають цілей, завдаючи серйозних втрат оборонно-промисловому комплексу Росії.

Як зазначив Юсов, російська ППО розгорнута в усіх великих містах, а також навколо найважливіших промислових об’єктів. Водночас це не рятує Кремль від нових ударів.

Він додав, що удари по нафтопереробних заводах і підприємствах оборонного комплексу послаблюють військові можливості РФ і змушують Москву витрачати ресурси на відновлення зруйнованої інфраструктури.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.

Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.