Росія прагне самостійно забезпечувати себе ударними БпЛА, проте залежить від комплектуючих з Ірану – британська розвідка
Джерело: міністерство оборони Великої Британії
За інформацією британських розвідників, у Росії прагнуть самозабезпечувати себе уданими безпілотниками, однак РФ і надалі залежна від комплектуючих з Ірану.
Фахівці зауважили, що Росія майже напевне почала використовувати для атак по Україні дрони, виготовлені у РФ на основі іранських безпілотників Shahed.
Росія імпортує системи іранського виробництва з вересня 2022 року.
Виробництво дронів у Росії, ймовірно, дасть змогу окупантами налагодити надійніше постачання БпЛА.
Ефективність цієї зброї була різною, і Україна довела, що може знищувати більшість безпілотників.
“Росія, ймовірно, прагне до самозабезпечення ударних БпЛА в найближчі місяці. Проте Росія залишається залежною від комплектуючих і цілої зброї з Ірану, яка в основному доставляється через Каспійське море”, – резюмували фахівці.
- Незалежна британська дослідницька група Conflict Armament Research оглянула уламки двох безпілотників, знайдених у Києві в липні, які були схожі на іранські Shahed-136, але мали електронні модулі, які збігалися з російськими розвідувальними дронами.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.