До контрнаступу ЗСУ приєднався найпотужніший український підрозділ – Forbes

Джерело: Forbes

82-га десантно-штурмова бригада, яка вважається одним із найпотужніших українських підрозділів чисельністю 2000 осіб, приєдналась до контрнаступу ЗСУ.

Українські десантно-штурмові війська нарешті розгорнули свій найпотужніший підрозділ. 82-га десантно-штурмова, укомплектована бойовими машинами Marder і Stryker, а також танками Challenger 2, вступила в бойові дії в околицях Роботиного на півдні України в Запорізькій області, ймовірно, протягом останніх кількох днів.

Приєднання 82-ої бригади є і хорошою, і поганою новиною для України.

82-га бригада та її десантно-штурмовий підрозділ, 46-та бригада, були одними з останніх великих частин, які український Генштаб тримав у резерві.

Нарешті відправивши ці формування в бій, українці могли б значно посилити свою вогневу міць на одному з головних напрямків контрнаступу – а це 80 км від окупованого Росією Роботиного до окупованого Мелітополя, на північ від узбережжя Чорного моря.

Але жодна бригада не може воювати вічно. Коли 46-та та 82-га бригади відступлять на відпочинок, перезавантаження та ремонт, можливо, не буде таких же потужних свіжих бригад, які б їх замінили. Контрнаступ може втратити силу.

Це не нова проблема і не є унікальною для бойових дій навколо Роботиного. Українська морська піхота, яка зосередила свої зусилля в долині річки Мокрі Яли, за 80 км на схід, розгорнула всі чотири свої фронтові бригади одночасно на ділянці шириною 16 км.

Концентрація сил морської піхоти вздовж річки Мокрі Яли дала Україні свої плоди. Морська піхота чисельністю дивізії звільнила низку населених пунктів на шляху до окупованого Маріуполя, що на узбережжі Чорного моря, за 80 км на південь. Зокрема звільнено Урожайне, де артилеристи морської піхоти стріляли касетними снарядами американського виробництва, вбиваючи російські війська, що відступали цими вихідними.

Проте морським піхотинцям з часом знадобиться відпочинок. І не зрозуміло, які сили можуть їх замінити. Попри те, що в Україні все ще є незадіяні бригади Територіальної оборони та Національної гвардії, цим формуванням загалом бракує вогневої потужності та підготовки, які роблять бригади морської піхоти такими ефективними.

Так само цокає годинник у Роботиному, коли за містом збирається потужний український десант. Цього тижня у РФ заявили про удар свого безпілотника по бойовій машині Stryker. Це означає, що, імовірно, 82-га десантно-штурмова бригада перебуває у межах 1,5 км від позицій російського 1430-го мотострілецького полку всередині Роботиного.

Російські безпілотники помітили принаймні один із 90 Stryker 82-ї бригади, а також одну з 40 гусеничних бойових машин Marder. Очевидно, окупанти не помітили британських танків Challenger 2, однак, наголосили у ЗМІ, вони знають, що танки наближаються до лінії зіткнення.

На останньому фото українського Challenger 2, яке з’явилося в мережі, зображено танк із встановленою на вежі кліткою, яка, як сподівається екіпаж, допоможе захистити машину від ударів безпілотників. Ці клітки є допоміжним обладнанням на полі бою, яке бригади, як правило, встановлюють самостійно, коли вони готуються вступити в бій.

Якщо досвід українських морських піхотинців в Урожайному є певним показником, то збільшення десантно-штурмових військ навколо Роботиного може призвести до швидкого успіху для ЗСУ. Українці вже ви пробовували російський гарнізон у Роботиному та намагалися флангувати. Тепер у них є ще дві бригади, особливо добре озброєні, щоб посилити свої зусилля.

  • Протягом 15 серпня українські військові продовжували контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках фронту та просунулись вперед у Луганській та на заході Запорізької областей.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.

24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.

Повітряно-космічні сили РФ отримали чергові партії бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-57. Ці постачання, найімовірніше, стали останніми у 2024 році.

Українські інженери створили нову крилату ракету “Трембіта”, яка здатна досягти Москви.