З 1 вересня окупанти відкривають кадетські класи у захоплених школах
Джерело: Центр національного спротиву
На окупованій території Запоріжжя оголошено про відкриття кадетських класів у школах з 1 вересня. За організацію цього процесу відповідають бойовики з “росгвардії”.
Також у цей процес втягнуто російських керівників та співробітників “міністерства освіти” й інших представників окупаційної адміністрації.
У кадетських класах передбачено здійснювати “патріотичне виховання”, що фактично містить російську пропаганду зі спробами виправдати дії РФ та перекласти відповідальність за війну, яку почала Росія.
Крім того, дітей також будуть навчати обізнаності зі зброєю та основам військової підготовки, що має на меті готувати їх для можливої подальшої мобілізації.
“Тобто, у такий спосіб ворог планує продовжити війну “чужими руками”, адже готує нову хвилю мобілізації на ТОТ”, – зазначили в ЦНС.
У Центрі спротиву також наголосили, що знищення самоідентичності дітей є проявом геноциду нації, згідно з міжнародним правом. Крім того, міжнародне право належним чином забороняє мобілізацію та залучення місцевого населення до військових дій у захоплених районах. Отже, йдеться про два важливі міжнародні злочини, які здійснюються ворогом.
- Центр національного спротиву повідомив, що окупанти продовжують викрадати українських дітей та вивозити їх до РФ.
- У ще 9 населених пунктах Донецької області оголошено примусову евакуацію дітей в умовах воєнного стану.
- “Вкрадене дитинство” – термін, який найкраще змальовує сучасні реалії українських дітей. Натомість “війна” і “діти” – слова, які ніколи не мали б вживатися в одному реченні. Вони, незалежно від того, чи були жертвами, чи свідками, чи переселенцями, так чи інакше, щоденно поглинали в себе картини злочинів. Врешті, в один момент, дитинства, пов’язаного з родинним домом та місцевістю, де вони жили – не стало.
Правоохоронці заочно оголосили підозру п’ятьом російським військовим, котрих вважають причетними до організації ракетного удару по Кривому Рогу 13 червня 2023 року.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.