Хірурги надрукували новий ніс на 3D-принтері, а потім прикріпили його до руки пацієнтки
Джерело: science alert
У Франції жінці, яка втратила частину обличчя через рак, пересадили ніс, надрукований на 3D-принтері.
Ніс майже повністю виготовили у лабораторії, однак кровоносні судини – занадто маленькі та складні, аби їх можна було вплести у надруковану структуру.
Для того, щоб забезпечити ніс кровопостачанням, хірурги спершу прикріпили його до сильно васкуляризованої ділянки тіла: передпліччя.
Через два місяці ніс перемістили з руки жінки на її обличчя. Операція тривала шість годин.
У листопаді 2022 року, після десяти днів у лікарні та тритижневого прийому прооперованою жінкою антибіотиків, хірурги з Інституту раку університету Тулузи у Франції оголосили, що їхня пацієнтка “почувається дуже добре”.
“Коли я прокинулась наступного дня, я була абсолютно приголомшена. Я не виходила на вулицю десять років, і ми з чоловіком вирішили скоро знову сходити в ресторан!” – розповіла пацієнтка у коментарі французьким ЗМІ наприкінці 2022 року.
Одна із провідних хірургів, Агнес Дюпре-Боріс кілька років тому розмовляла із докторантом у Бельгії та захотіла спробувати імплантувати надрукований методом 3D ніс.
Цей студент був вченим-біологом, який раніше тестував біосинтетичні імплантати на вилицях, працюючи в компанії 3D-друку Cerhum.
У 2021 році Дюпре-Боріс разом зі своїм колегою Бенджаміном Вайрелем скористалися допомогою Cerhum, щоб надрукувати копію носа за допомогою гідроксиапатиту – природного мінералу, який допомагає формувати зуби та кістки.
Шкіру та хрящі потім брали з тіла пацієнта та використовували для надання деталей органа. Далі крихітним кровоносним судинам із передпліччя пацієнта дозволили природним чином заселити імплантат протягом двох місяців.
Після дев’яти років і кількох невдалих реконструкцій носа пацієнтці нарешті повернули ніс.
“Такий тип реконструкції ніколи раніше не проводився на такій тендітній і погано васкуляризованій ділянці”, – повідомили представники лікарні лондонській щоденній газеті Evening Standard .
Хірурги у Франції тепер сподіваються використати революційну техніку для покращення імплантації інших тілесних імплантатів у майбутньому.
- В американському штаті Техас будують найбільший у світі квартал із будинків, надрукованих на 3D-принтері.
Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.
Суд виніс вирок закарпатському депутату, який торік у грудні підірвав гранати у залі сільради. Він проведе за ґратами решту життя.
На так звану “тисячу Зеленського” для всіх українців цього року витратять 5 мільярдів гривень. У 2025 році на програму планують виділити 10 мільярдів гривень.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не виконуватиме ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу та запросив його з візитом.