Столтенберг: «Тільки українці можуть вирішувати умови переговорів»
Джерело: Reuters
17 серпня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна сама вирішує, коли будуть відповідні умови для приєднання до будь-яких переговорів після російського вторгнення, наголошуючи на незмінній позиції Альянсу після коментарів цього тижня свого колеги.
Саме українці, і тільки українці, можуть вирішити, коли є умови для переговорів, і хто може вирішити за столом переговорів, яке рішення є прийнятним, – наголосив Столтенберг.
Виступаючи на конференції в норвезькому місті Арендал, він додав, що роль НАТО полягає в підтримці України.
Цю заяву зроблено після коментарів високопосадовця НАТО Стіана Єнссена, котрий заявив, що Україна може віддати окуповані території Росії в межах угоди про припинення війни. Згодом Єнссен зазначив, що шкодує про свої коментарі.
Його (Єнссена) повідомлення, і це моє головне повідомлення, і яке є головним посланням НАТО, полягає, насамперед, в тому, що політика НАТО незмінна – ми підтримуємо Україну, – наголосив глава Альянсу.
НАТО надішле Україні запрошення приєднатися до військового альянсу, коли “будуть виконані умови”.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що хоча результати липневого саміту НАТО були хорошими, було б ідеально, якби Київ отримав пряме запрошення приєднатися до західного військового альянсу.
Рчник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що розмови про можливий вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини своїх територій є абсолютно неприйнятними.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Президент Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що його країна продовжить боротися за членство України в НАТО.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.