Україні може не вдасться повернути Мелітополь під час контрнаступу – чиновник США

Джерело: Reuters

Посадовець США, на умовах анонімності, заявив, що українські війська, схоже, не повернуть окуповане Росією стратегічне місто Мелітополь під час контрнаступу.

Посадовець додав, що, попри звіт і обмежений прогрес у напрямку Мелітополя, Вашингтон вірить, що все ще може змінитися.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван у п’ятницю, 18 серпня, відмовився від коментарів, але сказав, що було проведено низку аналізів війни в Україні після вторгнення Росії в лютому 2022 року, і багато з них змінилися.

Мелітополь, довоєнне населення якого становило близько 150 000 осіб, з березня 2022 року перебуває під контролем Росії та має дороги й залізниці, якими російські війська транспортують техніку до окупованих ними районів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.