Швейцарія не визнаватиме паспорти, видані Росією на тимчасово окупованих територіях України та Грузії
Джерело: Федеральна рада Швейцарії
Федеральна рада Швейцарії приєдналась до рішення Європейського Союзу про невизнання документів, виданих Росією на тимчасово окупованих нею територіях України та Грузії.
Відтепер особи з російськими паспортами із ТОТ не зможуть отримати Шенгенську візу або перетнути зовнішній кордон Шенгенської зони.
Зокрема, у Федеральній раді Швейцарії уточнили, що не визнаватимуть звичайних та дипломатичних паспортів, посвідок на проживання для осіб без громадянства, посвідчень на повернення, а також документів, що засвідчують особу моряків.
Крім того, не визнаватимуться документи, які оформлювались окупаційною адміністрацією з часу окупації тієї чи іншої території України.
Для окупованих територій України не визнаватимуться документи з різною датою оформлення в залежності від того, коли вони були окуповані Росією. Для Абхазії та Південної Осетії визначена єдина дата – 26 серпня 2008 рік.
“Попри обмеження, візи можуть видаватися з гуманітарних міркувань, з міркувань національного інтересу або через міжнародні зобов’язання”, – зазначили у Федеральній раді Швейцарії.
- 16 серпня Федеральний уряд Швейцарії ухвалив рішення про запровадження додаткових санкцій проти Російської Федерації.
- Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить усі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
В Нью-Йорку на Таймс-сквер проходить акція на підтримку України після російської атаки Сум, внаслідок якої загинули 34 людини, постраждало – 117, зокрема 15 дітей.
Поліція Києва та СБУ встановили особи молодиків, які слухали російську музику на столичному Подолі – їх притягнуто до адміністративної відповідальності.
За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.
Пізно ввечері 13 квітня російські війська здійснили масований обстріл Одеси. Внаслідок чергової атаки дронів поранень зазнали п’ятеро осіб.
Підручник з історії для 11 класу, котрий днями викликав хвилю критики через опис президентства Володимира Зеленського та повномасштабної війни, ймовірно, містить продиктовані наративи у вигляді рекомендацій щодо викладення інформації. Про це стало відомо під час відкритої дискусії між авторами підручника та його критиками.