Азовець Дмитро Канупєр розповів про побиття в полоні РФ через участь у Майдані у 14 років
Джерело: Дмитро Канупєр/Threads
Оборонець Маріуполя Дмитро Канупєр на псевдо “Расті” поділився спогадами про перебування в російському полоні. Він розповів, що під час допитів у Таганрозькому СІЗО його катували, зокрема через участь у Революції гідності, коли йому було 14 років.
“— ну что бандеровєц, пригал на майданє?
— та ні, мені тоді було лише 14 років.
Після такого короткого допиту у Таганрозі, в російському полоні, мене відвели назад до камери. пройшло два дні, знову допит, заводять у кімнату та просто починають бити, удари летіли по голові, спині, рукам…”, – ділиться спогадами захисник.
Військовий зазначив, що лише після тривалого катування силовики почали звинувачувати його в участі у Майдані та демонстрували скриншоти зі старої сторінки у російській соцмережі “ВКонтакте”, яку він видалив ще у 2016 році. На фото, за його словами, він стоїть серед барикад у лютому 2014 року.
Читайте також: «Після всіх допитів я був майже лежачий»: історія «Расті», який 2,5 року перебував у полоні
“Опер почав показувати скріни з соціальної мережі Вконтакте, звідки я свою сторінку видалив ще у 2016 році. На фото мені 14 років, лютий, я стою на Майдані серед барикад. Я добре памʼятаю цей період свого життя, бо мені довелось обманювати свою маму, що я ночую у друзів та ходжу до школи, але цілий тиждень жив з людьми, які вже тоді почали боротьбу за свою свободу”, – поділився Дмитро.
Він також розповів, що під час перебування на Майдані отримав першу контузію від світлошумової гранати, яка розірвалась поруч.
“Після цього дорослі не пускали мене до бойових дій, тож я допомагав будувати барикади, носив цеглу, якою жбурляли по беркуту, готував коктейлі Молотова, я робив все, що тоді міг зробити 14-ти річний хлопець, який дуже любив свою країну. Пройшло 10 років і я опинився на росіі, в таганрозькому СІЗО, в маленькій кімнаті, де мене жорстоко бʼють за те, що я виріс патріотом своєї країни і захищав її і у своєму дитинстві, а згодом і в дорослому віці. бо Майдан це не подія, це точка неповернення для нації, яка вирішила бути вільною! і частково там народився той самий Расті, якого так і не змогли зламати”, – написав військовий.
Довідка. Дмитро Канупєр (“Расті”), – боєць “Азову” та оборонець Маріуполя. 18 жовтня 2024 року його повернули в Україну в межах чергового обміну полоненими. У російському полоні військового засудили до 29 років колонії суворого режиму за нібито воєнний злочин, якого він не вчиняв. Під час утримання Дмитро зазнавав постійного голоду та регулярних допитів із побиттями.
- Український захисник, який провів у російському полоні 40 місяців, розповів про умови в неволі.
Австралійська поліція вилучила 2,7 тонни кокаїну – це найбільша така партія в історії країни. Наркотики знайшли у прихованих відсіках під фальшивою підлогою в контейнерах на території об’єкта на заході Сіднея.
У тимчасово окупованому Криму через аварії на енергомережах запроваджуються графіки відключення електроенергії, свідчать дані “Крименерго”.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.