РФ готує нові удари по українській енергетиці – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль
Міністр енергетики Денис Шмигаль повідомив, що росіяни готують нові удари по об’єктах енергетичної інфраструктури України.
“Завдяки роботі ремонтних бригад і підвищенню температури бачимо тенденцію до покращення ситуації з електропостачанням. Водночас маємо інформацію про підготовку ворогом нових ударів по енергетиці. Тому завдання для всіх служб — не лише швидка відбудова, а й максимальна готовність до наступних викликів”, – зазначив Шмигаль.
Він також повідомив, що у Києві над відновленням тепло- та електропостачання працюють понад 200 ремонтних бригад. Ліквідація наслідків російських атак триває також в Одесі та прифронтових областях.
За словами Шмигаля, також триває робота з партнерами щодо поставок обладнання.
“За підсумками візиту команди Міненерго до Франції маємо домовленості про залучення 600 млн євро на посилення енергетичної стійкості України. Також наші інженери й технічні фахівці вже відряджені у Європу для обстеження 6 станцій, обладнання з яких можна в найкоротші терміни доставити в Україну”, – зазначив міністр.
- В межах засідання Міжнародного енергетичного агентства українська делегація домовилась про виділення понад 600 млн євро на енергетику, а також про отримання виведеного з експлуатації обладнання 6 європейських ТЕЦ та ТЕС для українських станцій.
- Угорщина розглядає можливість зупинення експорту електроенергії та газу в Україну, якщо Київ не відновить постачання російської нафти через трубопровід “Дружба”, повідомив глава адміністрації прем’єр-міністра країни Віктора Орбана.
Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.