Через Росію було заблоковано декларацію міністрів G20 із засудженням війни проти України

Джерело: NHK

Глави міністерств з цифрової економіки країн G20 обговорили ситуацію в Україні. РФ виступила проти включення абзацу з формулюванням про засудження російсько-української війни до тексту міністерської декларації.

У місті Бангалор на півдні Індії члени G20 порушували питання впливу війни на глобальну економіку. Більшість країн рішуче засудили війну Росії проти України.

Утім через Росію жодної декларації ухвалено не було.

Ще глави міністерств пообіцяли захищати права людини та конфіденційність приватного життя у процесі побудови цифрової економіки. Ще було порушено питання шляхів забезпечення безпеки та економічного зростання у міру розвитку цифровізації.

Вони наголосили на важливості надання пріоритетної уваги безпечним та інклюзивним підходам, які забезпечують дотримання прав людини та захист особистих даних у міру розвитку комунікаційних мереж та правової бази.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.