Росія розробляє нову «тристоронню зернову угоду» без України – ЗМІ
Джерело: Bild з посиланням на службове листування між Міністерствами закордонних справ і посольствами Росії та Туреччини з 21 липня по 8 серпня
Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” без участі України.
При цьому, як розповіли у виданні, Москва заздалегідь попередила Анкару про свій вихід із “зернової угоди”.
Так, згідно з новою угодою, Росія буде постачати зерно в бідні країни, зокрема, в Африку. Водночас відомо, що Туреччина виступатиме як організатор, а Катар – як спонсор постачань.
Натомість очільник МЗС Туреччини Хакан Фідан просить РФ відновити попередню “зернову угоду”, щоб можна було постачати і зерно з України. Анкара пропонує організувати роботу під егідою ООН.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
Нідерланди схвалили застосування зброї, поставленої в межах військової допомоги Україні, для ударів по цілях на території РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 вересня. З початку доби на цей час зафіксовано 147 бойових зіткнень.
9 вересня міністерство оборони Китаю оголосило про спільні військово-морські та повітряні навчання з Росією вже цього місяця, підтверджуючи “безмежне партнерство” двох країн.
З квітня 2023 року Фінляндія приєдналася до НАТО. Раніше у країні вже відбувалися авіаційні навчання, тоді винищувачі F-35 приземлилися на автодорозі за 200 км від кордону Росії. Тепер в аналогічних маневрах Baana-24 вперше взяли участь три німецькі винищувачі Eurofighter з 71 тактичної ескадрильї Люфтваффе.
У 2024 році темпи набору контрактників до російської армії збільшилися як мінімум у шість разів проти показника за 2023 рік.