У країнах, де проживає чверть населення світу, спостерігається гостра нестача води – The Guardian
Джерело: The Guardian
Двадцять п’ять країн, в яких проживає чверть населення світу, зазнають “гострого дефіциту води”.
За даними Інституту світових ресурсів (WRI), ці країни регулярно використовують 80% своїх запасів води щороку.
Карта “водних ризиків” Aqueduct від WRI свідчить, що попит на воду зростає в усьому світі і з 1960 року збільшився більш ніж удвічі.
Як зауважили у виданні, тоді як у Європі та США попит на воду стабілізувався, в Африці він стрімко зростає. Очікується, що до 2050 року попит на воду в усьому світі зросте на 20-25%.
До 25 країн, які відчувають найбільший дефіцит води, належать Бахрейн, Кіпр, Кувейт, Ліван, Оман, Катар, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Ізраїль, Єгипет, Лівія, Ємен, Ботсвана, Іран, Йорданія, Чилі, Сан-Марино, Бельгія, Греція, Туніс, Намібія, Південна Африка, Ірак, Індія та Сирія.
Згідно з аналізом Aqueduct, близько чотирьох мільярдів людей, або ж половина населення світу, зазнають нестачі води щонайменше один місяць на рік. До 2050 року ця цифра може наблизитися до 60%.
“Життя з таким рівнем дефіциту води ставить під загрозу існування людей, їхні робочі місця, продовольчу та енергетичну безпеку. Вода відіграє головну роль у вирощуванні сільськогосподарських культур і розведенні худоби, виробництві електроенергії, підтримці здоров’я людей, формуванні справедливого суспільства та досягненні світових кліматичних цілей. Без кращого управління водними ресурсами зростання населення, економічний розвиток і зміна клімату можуть спричинити посилення нестачі води”, – наголосили автори звіту.
Результати дослідження водних ризиків свідчать про те, що посилення дефіциту води загрожує економічному зростанню країн. Водночас це має свій вплив на виробництво продуктів харчування. Згідно з дослідженням, 60% зрошуваного сільського господарства у світі зазнає надзвичайно високу нестачу води, особливо вирощування цукрової тростини, пшениці, рису і кукурудзи.
При цьому у звіті зазначено, що втручання може зупинити нестачу води, яка призводить до водних криз. Сінгапур і Лас-Вегас змогли розвиватися навіть в умовах найбільшого дефіциту води, мовиться у звіті. Тамтешня влада заощаджувала воду за допомогою опріснення та інших методів, зокрема очищення і повторного використання стічних вод.
- У Європі людям доводиться їздити через усю країну, щоб отримати необхідні препарати.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.