У районі Роботиного українські військові мали успіх — Міноборони

Джерело: заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram

У напрямку південно-східніше Роботиного Запорізької області Сили оборони мали успіхи. Нині триває планова бойова робота.

“Ворог намагався повернути втрачені положення східніше Роботиного Запорізької області. Але безуспішно. В Роботиному зараз триває планова бойова робота”, – написала представниця Міноборони.

Російські військові нині – в обороні на Запорізькому та Херсонському напрямках.

Росіяни надалі продовжують обстрілювати позиції захисників та цивільні об’єкти у Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях. Зокрема вони активно застосовують баражуючі боєприпаси “Ланцет”.

На Бердянському та Мелітопольському напрямках тривають наступальні дії ЗСУ.

Зі свого боку, російські пропагандисти днями стали поширювати у соцмережах інформацію, що ЗС РФ покидають Роботине і мають невдачі на Запорізькому напрямку.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.