В Маріуполі окупанти відключають комунальні послуги, аби відбирати житло

Джерело: ЦНС

Центр національного спротиву повідомив, що в окупованому Маріуполі будинки відключають від комунальних послуг, аби незаконно відбирати житло у власників.

Спочатку людей масово відключають електроенергії або інших ресурсів, через що мешканцям доводиться звертатися до підконтрольної окупантам структури “Энергосбыт Донецк” для відновлення постачання.

У компанії вимагають повне переоформлення документів: паспортні дані, правовстановлювальні папери, технічну документацію.

“Формально це подається як “звичайна процедура”, однак фактично відбувається повторна актуалізація інформації про власників – хто проживає, скільки осіб зареєстровано, які об’єкти нерухомості закріплені”, – вказують у ЦНС.

Після переоформлення ці дані автоматично потрапляють до окупаційних органів й формується новий, актуальний реєстр мешканців і власників. Надалі це використовується як підстава для перегляду прав на житло, примусу до відмови від старих квартир або визнання об’єктів “безхазяйними”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.