В Маріуполі окупанти відключають комунальні послуги, аби відбирати житло
Джерело: ЦНС
Центр національного спротиву повідомив, що в окупованому Маріуполі будинки відключають від комунальних послуг, аби незаконно відбирати житло у власників.
Спочатку людей масово відключають електроенергії або інших ресурсів, через що мешканцям доводиться звертатися до підконтрольної окупантам структури “Энергосбыт Донецк” для відновлення постачання.
У компанії вимагають повне переоформлення документів: паспортні дані, правовстановлювальні папери, технічну документацію.
“Формально це подається як “звичайна процедура”, однак фактично відбувається повторна актуалізація інформації про власників – хто проживає, скільки осіб зареєстровано, які об’єкти нерухомості закріплені”, – вказують у ЦНС.
Після переоформлення ці дані автоматично потрапляють до окупаційних органів й формується новий, актуальний реєстр мешканців і власників. Надалі це використовується як підстава для перегляду прав на житло, примусу до відмови від старих квартир або визнання об’єктів “безхазяйними”.
- У тимчасово окупованому Маріуполі окупанти демонтували частину трамвайних колій по вулиці Пашковського на Лівобережжі. Головна причина – дефіцит електроенергії.
- У тимчасово окупованому Маріуполі російська окупаційна адміністрація заявила про намір створити музейний кластер на території металургійного комбінату “Азовсталь” – символу героїчного опору українських військових навесні 2022 року.
- Минулого року Росія активізувала використання тимчасово окупованого Маріупольського морського порту, подаючи це як “відновлення”. Насправді мовиться про незаконне привласнення української інфраструктури та її інтеграцію в логістичну систему РФ.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.