У РФ п’ятьох українських полонених засудили до 15–18 років за «вторгнення» на Курщину
Джерело: Медиазона
У Москві 2-й Західний окружний військовий суд засудив п’ятьох українських військових до 15–18 років позбавлення волі у справі про нібито “вторгнення” до Курської області. Росіяни кваліфікувала їхні дії як теракт.
53-річного Олександра Гарбуза зі 129-ї бригади територіальної оборони ЗСУ засудили до 18 років ув’язнення. Його звинуватили у мінуванні доріг на території Суджанського району у жовтні 2024 року. Військовий потрапив у полон 23 липня 2025 року у районі курського села Горналь.
Солдата 25-го штурмового батальйону Володимира Кошмелу засудили до 17 років ув’язнення. За версією слідства, з грудня 2024 року до січня 2025-го він збирав розвідувальні дані про російських військових у Суджанському районі, а також брав участь у “блокуванні” села Гуєво. Кошмела потрапив у полон 24 січня 2025 року.
Стрілець із 17-ї механізованої бригади Сергій Мехоношин та учасник 255-го штурмового батальйону Микола Чебан отримали по 16 років ув’язнення за вторгнення до Глушківського району.
За версією звинувачення, Чебан у травні 2025 року в’їхав на територію Курської області на бронемашині “Гюрза” та посів бойову позицію в районі села Зоря; 9 червня він потрапив у полон. Мехоношин же опинився у Росії у вересні 2025-го, але у районі села Новий шлях; російські військові затримали його 25 вересня.
47-річний Олександр Сичугов із 33-го штурмового полку отримав 15 років ув’язнення за те, що з 19 квітня 2025 року брав участь у “блокуванні” села Теткіне у Глушківському районі; 31 травня він потрапив у полон.
- Підконтрольний Росії суд на тимчасово окупованій території Запорізької області засудив 69-річну Світлану Лой до 15 років колонії загального режиму у справі про “державну зраду”.
- Суд у російському Ростові-на-Дону засудив до 20 років позбавлення волі військовополоненого “азовця” Дениса Голуба.
- Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив 9 херсонців до термінів від 14 до 20 років за буцімто тероризм.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.