Євросоюз закликали продовжити тимчасовий захист переселенців з України
Джерело: DW
Правозахисна організація Pro Asyl, що займається підтримкою шукачів притулку в Німеччині, закликала ЄС якнайшвидше продовжити дію директиви про тимчасовий захист українських переселенців, термін якої закінчується в березні 2024 року.
Правозахисники зазначили, що міністри внутрішніх справ ЄС “мають офіційно ухвалити це рішення якнайшвидше, щоб люди були в більшій безпеці, а влада могла підготуватися відповідним чином”.
Інший розвиток подій вони назвали “абсурдом” на тлі повномасштабної війни Росії проти України.
Такий самий заклик зробила й Конференція німецьких міст, що об’єднує кілька тисяч муніципалітетів Німеччини.
“Містам терміново необхідні гарантії того, що директиву ЄС буде продовжено, і це створить юридичну визначеність щодо статусу проживання переселенців з України. Це довело свою ефективність і значно полегшило роботу на місці”, – заявив директор організації Гельмут Деді.
Також він закликав зробити систему розподілу фінансування між містами більш гнучкою.
Глава найбільшого в Німеччині імміграційного відомства в Берліні Енгельгард Мазанке також наголосив, що продовжити дію директиви необхідно, не чекаючи її закінчення в березні.
“Українці, які живуть тут, хочуть знати це зараз. Це зрозуміло, тому що, наприклад, для отримання дозволу на житло, що субсидується, потрібна посвідка на проживання терміном на один рік”, – пояснив Енгельгард Мазанке.
Директива про тимчасовий захист для переселенців з України запрацювала в ЄС яерез кілька днів після повномасштабного вторгнення РФ до України. Систему було розроблено після війн на Балканах у 1990-х роках та на початку 2000-х.
Її мета – не допустити перевантаження систем надання притулку при масовому приїзді переселенців на територію ЄС. Фактично люди, що втікають від війни, отримують посвідку на проживання швидко і без бюрократичних процедур.
Директива вже двічі автоматично продовжувалась на шість місяців і тепер діє до 4 березня 2024 року. Третього автоматичного продовження вона не передбачає.
- Ізраїль продовжив надання соціальної та медичної допомоги українським переселенцям щонайменше до кінця цього року.
- Українці, які знайшли прихисток за кордоном, зможуть отримувати пенсію й інші види грошової допомоги шляхом міжнародного поштового переказу.
- 71% громадян України, які зараз перебувають у Польщі, планують в майбутньому повернутися в Україну. Натомість 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців.
Північна Корея розширює завод, на якому виробляють ракети, подібні до тих, що використовує Росія у війні проти України. Американські дослідники з Центру нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) зробили висновок про це, аналізуючи супутникові знімки.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час сесії Парламентської асамблеї НАТО в Канаді наголосив на важливості надання Україні запрошення до членства в Альянсі. За його словами, це стане вирішальною відповіддю на агресивні дії Росії, зокрема на ракетні удари.
Максим Ткаченко, народний депутат і член комітету Верховної Ради з питань прав людини, визнав свою помилку у висловлюваннях щодо кількості внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які повертаються на тимчасово окуповані території.
У ніч з 24 на 25 листопада російська диверсійно-розвідувальна група (ДРГ) здійснила спробу прориву кордону в районі пункту пропуску Гоптівка – Нєхотєєвка на Харківщині.
Уранці 25 листопада російські війська завдали удару по Київському району Харкова, внаслідок чого постраждали 23 людини, зокрема 13 ушпиталили. На місці влучання спалахнула пожежа, яка була локалізована.