Євросоюз закликали продовжити тимчасовий захист переселенців з України

Джерело: DW

Правозахисна організація Pro Asyl, що займається підтримкою шукачів притулку в Німеччині, закликала ЄС якнайшвидше продовжити дію директиви про тимчасовий захист українських переселенців, термін якої закінчується в березні 2024 року.

Правозахисники зазначили, що міністри внутрішніх справ ЄС “мають офіційно ухвалити це рішення якнайшвидше, щоб люди були в більшій безпеці, а влада могла підготуватися відповідним чином”.

Інший розвиток подій вони назвали “абсурдом” на тлі повномасштабної війни Росії проти України.

Такий самий заклик зробила й Конференція німецьких міст, що об’єднує кілька тисяч муніципалітетів Німеччини.

“Містам терміново необхідні гарантії того, що директиву ЄС буде продовжено, і це створить юридичну визначеність щодо статусу проживання переселенців з України. Це довело свою ефективність і значно полегшило роботу на місці”, – заявив директор організації Гельмут Деді.

Також він закликав зробити систему розподілу фінансування між містами більш гнучкою.

Глава найбільшого в Німеччині імміграційного відомства в Берліні Енгельгард Мазанке також наголосив, що продовжити дію директиви необхідно, не чекаючи її закінчення в березні.

“Українці, які живуть тут, хочуть знати це зараз. Це зрозуміло, тому що, наприклад, для отримання дозволу на житло, що субсидується, потрібна посвідка на проживання терміном на один рік”, – пояснив Енгельгард Мазанке.

Директива про тимчасовий захист для переселенців з України запрацювала в ЄС яерез кілька днів після повномасштабного вторгнення РФ до України. Систему було розроблено після війн на Балканах у 1990-х роках та на початку 2000-х.

Її мета – не допустити перевантаження систем надання притулку при масовому приїзді переселенців на територію ЄС. Фактично люди, що втікають від війни, отримують посвідку на проживання швидко і без бюрократичних процедур.

Директива вже двічі автоматично продовжувалась на шість місяців і тепер діє до 4 березня 2024 року. Третього автоматичного продовження вона не передбачає.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.