Вісім українських пілотів розпочали навчання на F-16 у Данії
Джерело: Reuters
У вівторок, 22 серпня, збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16 у рамках зобов’язань передати Україні літаки.
Вісім пілотів прибули на данську військову авіабазу в Скрідструпі разом із 65 особами, яких навчатимуть технічному обслуговуванню літаків, йдеться у заяві збройних сил Данії.
Греція також візьме участь у підготовці українських пілотів ВПС керувати винищувачами F-16. Данія поставить в Україну 19 літаків F-16.
Раніше Володимир Зеленський, після переговорів з премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте, оголосив, що країна-партнер офіційно передасть ЗСУ 42 винищувачі F-16.
Зауважимо, глави МЗС Данії та Нідерландів підтвердили, що США дали дозвіл на надання Україні американських винищувачів F-16.
- Зранку 20 серпня глава держави Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська розпочали візит до Королівства Нідерланди.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- Колишній Верховний командувач об’єднаних сил НАТО у Європі Філіп Брідлав вважає, що початок навчань українських пілотів на винищувачах F-16 затягується через острах деяких країн провокувати Росію.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.