Колишній Верховний командувач об’єднаних сил НАТО у Європі пояснив, чому досі не почалось навчання українських пілотів на F-16

Джерело: Голос Америки

Колишній Верховний командувач об’єднаних сил НАТО у Європі, американський генерал у відставці Філіп Брідлав вважає, що початок навчань українських пілотів на винищувачах F-16 затягується через острах деяких країн провокувати Росію.

За його словами, чимало країн Європи вже готові навчати українців, проте США затягують початок цього процесу.

“Є стриманість щодо швидких дій через побоювання, що Путін може спричинити певні важливі події. Як я вже казав багато разів, ситуація з F-16 – це якраз той випадок”, – зазначив генерал.

Він пояснив, що саме російська політика залякування грає важливу роль у питанні надання Україні сучасних винищувачів.

“Сухопутні війська Путіна підводять його на полі. Але путінська війна залякування, його війна щодо стримування Заходу має шалений успіх. І це те, над чим він наполегливо працює. Це залякування призвело до стримування, і сповільнило такі речі, як надсилання F-16”, – додав Брідлав.

При цьому, саме F-16, вважають експерти, можуть кардинально змінити хід російсько-української війни.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.