Вісім українських пілотів вже готові навчатись на винищувачах F-16 – Politico

Джерело: Politico

За інформацією ЗМІ, визначено першу групу з 8 українських пілотів, які навчатимуться на американських винищувачах F-16.

За даними офіційного представника США та особи, яка знайома з планами України – які говорили на умовах анонімності – вісім українських пілотів, які вільно розмовляють англійською, готові до початку навчань на винищувачах, як тільки буде затверджено офіційний план.

Зараз план навчання розробляється кількома країнами Європи, після чого його повинні затвердити США.

Коли точно буде затверджено остаточний план навчань поки невідомо.

Офіційний представник США також зауважив, що ще 20 українських пілотів, які трохи володіють англійською, можуть розпочати мовні курси у Великій Британії вже цього місяця.

Загалом обрано 32 українські пілоти — достатньо для двох ескадрилій — для потенційної участі в навчальній програмі, але знання англійської мови залишається каменем спотикання.

Коаліція з 11 країн НАТО допоможе українцям навчитися керувати американським військовим літаком, причому більша частина навчання відбудеться в Данії та Румунії.

Адміністрація Байдена все ще очікує офіційної пропозиції щодо навчання від європейських союзників, але американський посадовець сказав, що Вашингтон “сподівається”, що запит надійде протягом кількох тижнів.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.