Глави України та Сербії провели «чесні» переговори в Афінах
Джерело: Reuters
22 серпня президент України Володимир Зеленський і глава Сербії Александар Вучич провели в Афінах переговори, які обидва лідери назвали “добрими та відкритими”.
Сербія неодноразово засуджувала повномасштабний напад РФ на Україну в ООН та на інших міжнародних форумах, однак, не запроваджувала санкцій проти Москви. Країна також підтримує торговельну та військову співпрацю зі своїм традиційним союзником, водночас прагнучи приєднатися до Європейського Союзу.
Водночас у квітні оприлюднені документи Пентагону засвідчили, що Сербія погодилася постачати озброєння та боєприпаси Україні. Тоді ж Вучич зазначив, що Сербія ніколи не продавала озброєння Україні чи РФ, хоча, додав, що сербська зброя могла потрапити на поле битви через треті країни.
Відкрита, чесна та продуктивна зустріч із президентом Сербії, – написав Зеленський у Telegram під фотографією, на якій обидва лідери потискують руки. – Хороша розмова про повагу до Статуту ООН і непорушність кордонів… Про спільне майбутнє наших народів у спільному європейському домі. Про розвиток наших відносин, це в наших обопільних інтересах.
Своєю чергою, Вучич також зазначив, що мав “хорошу та відверту” розмову з Зеленським стосовно низки питань, зокрема територіальної цілісності обох країн.
Україна не визнає Косово, яке проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Тим часом Белград не визнає незаконну анексію Росією частини території України, яку вона окупувала.
Вучич акцентував що Сербія поважає територіальну цілісність України.
- 22 серпня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що провела “продуктивну” зустріч з президентом України Володимиром Зеленським в Афінах під час його чергового турне європейськими країнами.
- Люксембург приєднався до декларації “Великої сімки” щодо підтримки гарантій безпеки для України.
- Чорногорія приєдналася до декларації G7 щодо гарантій безпеки України.
- Уряд Сербії виділив Україні гуманітарну допомогу для подолання наслідків підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.