Глави України та Сербії провели «чесні» переговори в Афінах

Джерело: Reuters

22 серпня президент України Володимир Зеленський і глава Сербії Александар Вучич провели в Афінах переговори, які обидва лідери назвали “добрими та відкритими”.

Сербія неодноразово засуджувала повномасштабний напад РФ на Україну в ООН та на інших міжнародних форумах, однак, не запроваджувала санкцій проти Москви. Країна також підтримує торговельну та військову співпрацю зі своїм традиційним союзником, водночас прагнучи приєднатися до Європейського Союзу.

Водночас у квітні оприлюднені документи Пентагону засвідчили, що Сербія погодилася постачати озброєння та боєприпаси Україні. Тоді ж Вучич зазначив, що Сербія ніколи не продавала озброєння Україні чи РФ, хоча, додав, що сербська зброя могла потрапити на поле битви через треті країни.

Відкрита, чесна та продуктивна зустріч із президентом Сербії, – написав Зеленський у Telegram під фотографією, на якій обидва лідери потискують руки. – Хороша розмова про повагу до Статуту ООН і непорушність кордонів… Про спільне майбутнє наших народів у спільному європейському домі. Про розвиток наших відносин, це в наших обопільних інтересах.

Своєю чергою, Вучич також зазначив, що мав “хорошу та відверту” розмову з Зеленським стосовно низки питань, зокрема територіальної цілісності обох країн.

Україна не визнає Косово, яке проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Тим часом Белград не визнає незаконну анексію Росією частини території України, яку вона окупувала.

Вучич акцентував що Сербія поважає територіальну цілісність України.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.