У Чехії чоловік напав на двох жінок, коли дізнався, що вони – українки

Джерело: Novinky
У чеському місті Пласи, на півночі Пльзенського краю, чоловік побив двох українок, коли дізнався, звідки вони. Він зупинився біля них на машині, вийшов і почав бити в обличчя й тягнути за волосся.
Тетяна, одна з постраждалих, розповіла, що вона разом з подругою Лілією пішли з дітьми на карусель. Коли до них під’їхала Skoda Octavia з причепом, вони сиділи на бордюрі і розмовляли. Невідомий запитав, чи з України вони.
“Потім він від’їхав на кілька метрів, залишив машину заведеною і повернувся до нас”, – сказала постраждала.
Спершу чоловік почав лаятися, а потім напав на них.
“Спочатку я зазнала трьох ударів кулаком в обличчя. Потім він почав тягнути мене за волосся, щоб я встала. Одразу ж накинувся на Лілію”, – зауважила постраждала.
Тетяна спробувала витягнути ключ із замка запалювання, щоб він не зміг втекти з місця злочину. Коли вона збиралася викликати поліцію – двоє інших чоловіків підійшли до неї ззаду і вдарили в спину. Тоді вона впустила ключ на землю.
“Перший нападник підняв його, сів у машину і поїхав геть. Назустріч нам вже йшли дві дівчини і хлопець, які викликали поліцію і швидку допомогу, оскільки Ліля лежала на землі, з обличчя текла кров”, – згадує Тетяна.
Вона передала поліції фото транспортного засобу разом із номерним знаком і детально описала нападника. Друга потерпіла гірше пам’ятає події. Вона згадала, що їй завдали трьох ударів і надалі вона отямилася тільки в лікарні.
Лілії діагностовано відкритий перелом щелепи, а також перелом вилиці та кісток носа.
За словами постраждалих, вони знайшли прихисток в Чехії через кілька тижнів після початку російської агресії. Вони не можуть пояснити мотиву нападу, оскільки за цей час “ні з ким не сварилися, нікого ні на що не провокували”.
- Федеральний уряд Канади розповів про розробку нової імміграційної програми для українських переселенців, яка допоможе возз’єднатися сім’ям, розділеним між двома країнами.
- За даними Департаменту міграції Литви, в країні за перше півріччя 2023 року кількість громадян України зменшилась на 10 тисяч осіб.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.