На Сумщині росіяни знову намагались прорватись через газову трубу
Джерело: 71 ОАЕМБР, Андрій Коваленко
В Сумській області російські окупанти знову здійснили спробу прориву через газову трубу. Ворог втратив 35 убитими та 17 пораненими.
“Ви не повірите – але знову труба. Чергова спроба прориву через газову трубу та на легкій техніці – не вперше і не вдруге, але з тим самим результатом“, – повідомили бійці 71 окремої аеромобільної бригади ДШВ.
Для операції росіяни використали газогін “Уренгой-Помари-Ужгород”, а також квадроцикли і мотоцикли.
Завдяки злагодженій роботі бійців 71-ї бригади та суміжних підрозділів спробу противника вчасно виявили та припинили. Ліквідовано 35 окупантів, поранено ще 17, а також знищено 3 мотоцикли та 4 квадроцикли.
Про подібну ворожу операцію українські захисники повідомляли 14 квітня – тоді 29 окупантів намагались інфільтруватись в тил позицій 71-ї ОАЕМБР.
- Підрозділ Сил безпілотних систем України вперше здійснив перехоплення ударного дрона типу Shahed за допомогою дрона-перехоплювача, запущеного з безпілотної надводної платформи.
- У ніч на 19 квітня підрозділи Сил оборони України завдали ударів по низці об’єктів російських військ на тимчасово окупованих територіях і в Росії. Серед уражених цілей – підприємство оборонно-промислового комплексу “Атлант Аєро” у Таганрозі Ростовської області.
Російські окупанти атакували FPV-дронами житлові будинки у приватному секторі Краматорська та багатоквартирний будинок у Дружківці.
Китай готує другий термінал для прийому скрапленого природного газу з російського підсанкційного проєкту Arctic LNG 2. Це дозволить збільшити постачання російського СПГ до найбільшого у світі імпортера такого палива, інформують обізнані джерела.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.