ОАЕ шукають альтернативу долару для нафтових угод – ЗМІ
Джерело: Times of India
Об’єднані Арабські Емірати звернулися до США з проханням надати фінансові гарантії на випадок, якщо війна з Іраном втягне регіон у глибшу кризу.
Переговори акцентували занепокоєння ОАЕ. Оскільки війна може завдати значної шкоди їхній економіці та позиціям як світового фінансового центру, виснажуючи валютні резерви та відлякуючи інвесторів.
В Абу-Дабі побоюються, що затяжний конфлікт може завдати непоправної шкоди статусу країни як глобального фінансового центру. Це, своєю чергою, спровокує відтік інвесторів і виснажить валютні резерви. Під час зустрічей у Вашингтоні голова Центробанку ОАЕ Халед Мохамед Балама запропонував міністру фінансів Скотту Бессенту відкрити для Еміратів доларову своп-лінію.
Представники ОАЕ попередили американських колег, якщо країна постане перед дефіцитом доларів, то буде змушена перевести продаж своєї нафти та інші транзакції у китайські юані або валюти інших держав.
Водночас джерела зазначають, що ФРС США навряд чи погодиться на відкриття своп-лінії для ОАЕ. Зазвичай такий інструмент надається лише країнам, чиї фінансові проблеми можуть безпосередньо вдарити по економіці самих США, як це було під час пандемії 2020 року. Фінансові зв’язки Еміратів з американськими ринками для цього недостатньо тісні.
Попри те, що дирхам жорстко прив’язаний до долара та забезпечений резервами в 270 млрд доларів, ескалація конфлікту несе суттєві ризики. За даними Міноборони ОАЕ, Іран уже випустив по країні та інших державах Затоки понад 2800 ракет і безпілотників. Аналітики S&P Global попереджають, що головними загрозами залишаються пошкодження інфраструктури та перебої з експортом нафти.
- Іран висунув прямі погрози Об’єднаним Арабським Еміратам та закликав евакуювати три ключові порти.
- Радник президента ОАЕ Анвар Гаргаш заявив, що іранські заяви про удари виключно по військових об’єктах США є дезінформацією, оскільки реальні атаки спрямовані проти цивільної інфраструктури Еміратів.
- Корпус вартових ісламської революції озвучив пряму погрозу щодо знищення одного з наймасштабніших у світі центрів обробки даних, який будує компанія OpenAI в Абу-Дабі.
Австралійська поліція вилучила 2,7 тонни кокаїну – це найбільша така партія в історії країни. Наркотики знайшли у прихованих відсіках під фальшивою підлогою в контейнерах на території об’єкта на заході Сіднея.
У тимчасово окупованому Криму через аварії на енергомережах запроваджуються графіки відключення електроенергії, свідчать дані “Крименерго”.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.