Засновник британської космічної компанії Spacebit Танасюк підтвердив намір відправити прапор України на Місяць

Джерело: пресслужба Spacebit

У День Державного прапора України, 23 серпня, засновник британської космічної компанії Spacebit, народжений в Україні, Павло Танасюк, підтвердив свої плани відправити національний прапор України та детальну карту країни на Місяць.

Як повідомляється, початково заплановану на 2022 рік цю частину британської місячної місії довелося перенести на IV квартал 2023 року через підготовчі роботи United Launch Alliance (ULA).

“Відправляючи прапор та карту України на Місяць, я маю на меті вшанувати незламний дух моєї рідної землі. Ця місія, як i прапор – символ віри українського народу у своє майбутнє, незалежно від зовнішніх викликів”, – прокоментував Танасюк.

При цьому в компанії пояснили, що відкладення місії через ретельну підготовку ULA вказує на зобов’язання до успіху та безпеки цього завдання.

“Співпрацюючи з провідними компаніями у галузі – Astrobotic для доставки на Місяць та ULA для запуску – зазначена місія впевнено рухається на шлях до її реалізації”, – йдеться в матеріалі.

Виробництво пластини, де знаходяться прапор та мапа України, було здійснено одним із заводів “Укроборонпром” в Києвi. Вона виготовлена з алюмінію та покрита золотом. Прапор розмальований фарбами на основі титану. За технологією виготовлення прапор та мапу України можна порівняти із золотою пластиною “Вояджера”.

“Ця ініціатива Танасюка, що поєднує можливості його британського проєкту і знак поваги до своєї рідної країни, показує наскільки глибокі корені можуть з’єднувати нас, попри відстані космосу. Коли ці символи України знайдуть своє місце на поверхні Місяця, вони стануть вічними символами національної гордості, спадщини та невмирущого духу людських прагнень на мільйони років”, – наголосили в компанії.

П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко під час поїздки на фронт побував у підземному шпиталі, де рятують поранених українських воїнів, і передав новий екскаватор.

В п’ятницю, 11 липня, російські війська атакували Одесу. Внаслідок обстрілу відомо про вісьмох поранених. Також постраждали коні.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.