Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо визнання освіти, здобутої на окупованих територіях
Джерело: Представництво президента України в Автономній Республіці Крим
Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт № 9591 щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.
Законопроєкт передбачає процедуру проходження атестації для визнання результатів такого навчання та його продовження в українських закладах освіти.
Атестація не проводитиметься:
- зі спеціальностей (професій), перелік яких затверджує уряд;
- для визнання результатів навчання і кредитів ЄКТС на магістерському рівні вищої освіти (крім програм підготовки магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування).
У відомстві пояснили, що запровадження такого механізму є важливою складовою реінтеграції територій, відновлення доступу громадян до українського освітнього та культурного простору. Також це дасть змогу їм реалізувати своє право на навчання, забезпечити професійну кар’єру й участь у відбудові України.
“Прийняття законопроєкту є ключовим аспектом для захисту одного з базових прав людини – права на освіту, а також сприяє реінтеграції мешканців тимчасового окупованих територій в освітній простір України. Наразі метою є залучення кваліфікованих осіб до окремих галузей української економіки, в яких є нестача робочої сили, а в майбутньому, після деокупації територій, уникнення імовірного кадрового голоду”, – зазначили у Представництві президента України в Автономній Республіці Крим.
- 15 міжнародних, національних та локальних бізнесів вже долучилися до відкритого меморандуму щодо відновлення та розвитку підприємництва на Кримському півострові після його деокупації.
- Головне управління розвідки Міноборони України повідомило деталі спецоперації у тимчасово окупованому Криму.
- Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що 23 серпня близько 10.00 години у тимчасово окупованому Криму, поблизу села Оленівка, стався вибух, в результаті якого знищено російську зенітно-ракетну систему великого і середнього радіуса дії С-400 “Тріумф”.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.
У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.