Третій день Україна просить аварійну допомогу через підвищене споживання електроенергії

Джерело: пресслужба НЕК “Укренерго”

24 серпня у НЕК “Укренерго” третій день поспіль запросили аварійну допомогу в електроенергії. У компанії закликали зменшити навантаження на енергосистему.

У деяких регіонах хмарність заважає сонячним електростанціям працювати на повну потужність.

Окрім того, РФ не припиняє терористичних атак по об’єктах енергетичної інфраструктури. Зокрема через обстріл росіян тимчасово припинила роботу одна з теплових електростанцій.

У пресслужбі пояснили, що можливості інших електростанцій з виробітку електроенергії обмежені, оскільки триває підготовка до великих навантажень взимку.

Усі ці фактори суттєво обмежують можливість забезпечувати зростаюче споживання, особливо у вечірні години 16:00 до 23:00. Для забезпечення підвищеного попиту на електроенергію доводиться застосовувати останній і найдорожчий захід екстреного реагування — аварійну допомогу, — мовиться у повідомленні.

У компанії закликали допомогти енергосистемі пройти цей складний період. Та особливо у період з 16:00 до 23:00 ощадливо споживати електроенергію:

  • вимкнути кондиціонер;
  • перенести користування електроприладами на ранок або ніч;
  • не вмикати одночасно всі прилади;
  • вимикати світло.

Зауважимо, 22 та 23 серпня “Укренерго” також повідомляло про залучення аварійної допомоги з-за кордону.

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.