Компанія OpenAI, засновниця ChatGPT, може збанкрутувати вже через рік
Джерело: Analitics India Magazine
Незважаючи на те, що ChatGPT, запущений наприкінці 2022 року, “сколихнув IT-спільноту”, компанія OpenAI, яка є творцем чат-боту, зіштовхнулася з фінансовими труднощами, і тепер їй загрожує банкрутство вже через рік.
За даними видання, щоденні витрати на підтримку роботи ChatGPT становлять близько $700 тисяч. Водночас зазначені витрати не поширюються на інші продукти компанії, такі як GPT-4 і DALL-E 2. Зараз OpenAI фактично “існує” завдяки фінансуванню від Microsoft у розмірі $10 млрд.
При цьому в останні пару місяців кількість користувачів ChatGPT стабільно зменшується. Це спричинено як і погіршенням якості відповідей самого чат-бота, так і розвитком суперницьких нейромереж, а також значною кількістю умовно-безкоштовних сервісів, що пропонують доступ до GPT-генерації.
Ситуацію загострює також і протистояння США і Китаю в технологічній сфері. OpenAI переживає труднощі з вдосконаленням та навчанням нових моделей через нестачу необхідного обладнання на ринку. Якщо тенденція продовжиться, то до кінця наступного року творців ChatGPT може очікувати банкрутство.
- Ілон Маск у середу, 13 липня, оголосив про створення нової компанії, яка зосереджена на штучному інтелекті.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.
Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.