Платіжна система БРІКС не замінить SWIFT – міністр фінансів ПАР
Джерело: Reuters
24 серпня міністр фінансів Південної Африки Енох Годонгвана заявив, що група БРІКС не прагнутиме замінити міжнародні платіжні системи, зокрема й SWIFT, а скоріше розгляне можливість створення системи, яка посилить торгівлю в місцевих валютах.
На завершення триденного саміту БРІКС у Йоганнесбурзі лідери блоку оголосили, що доручать своїм міністрам фінансів розглянути питання місцевих валют і платіжних інструментів, та доповісти про результати через рік.
Дедоларизація є особливим пріоритетом для Росії, економіка якої постраждала від санкцій, запроваджених Заходом через її вторгнення в Україну, і їй заборонено доступ до системи SWIFT.
Це не альтернатива SWIFT, — зазначив Годонгвана, який зустрівся зі своїми колегами на саміті. — Це платіжна система, яка сприяє поглибленню використання місцевих валют.
Створення спільної валюти БРІКС, ідея, яку, зокрема, висловив президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва, не була розглянута міністрами фінансів під час зустрічей, зауважив глава відомства ПАР, додавши, що її реалізація буде “проблематичною”.
Ви повинні мати один центральний банк, — наголосив він. — Ви повинні втратити незалежність монетарної політики. Це серйозний виклик, який у нашому випадку мав би серйозні конституційні наслідки.
Довідка. Лідери БРІКС – Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР — зустрілися на саміті 22-24 серпня в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.
- Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса повідомив, шо група країн БРІКС вирішила запросити до свого блоку ще шість країн – Аргентину, Єгипет, Іран, Ефіопію, Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати.
- Президент РФ Володимир Путін використав промову на саміті лідерів БРІКС у середу, 23 серпня, щоб виправдати війну, яку почала Росія.
- У перший день саміту БРІКС у Південній Африці китайський лідер Сі Цзіньпін “несподівано” пропустив бізнес-форум цього економічного блоку.
Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.
Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.
У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини.
Величезні колонії пінгвінів в Антарктиді насичують повітря аміаком, що сприяє утворенню атмосферних частинок, навколо яких формуються хмари. А ті, своєю чергою, охолоджують клімат, відбиваючи сонячне світло від поверхні Землі.
Командир 1-го Корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко у Facebook розкритикував останній обмін полоненими між Україною та Росією, в межах якого сторони передали по 1000 осіб. У своєму зверненні він заявив, що серед українських військових, які повернулися додому, немає жодного бійця “Азову”.