В Нідерландах повідомили, коли передадуть Україні винищувачі F-16

Джерело: інтерв’ю міністерки оборони Нідерландів Кайси Оллонгрен для “Європейської правди”

У міноборони Нідерландів повідомили, коли передадуть обіцяні винищувачі F-16 та які умови спершу повинна виконати Україна.

За словами Оллонгрен, винищувачі передадуть якнайшвидше. Найбільш реалістичний термін – шість-вісім місяців.

“Навчання авіаторів вже розпочалося, але ми маємо його нарощувати, щоб у вас було достатньо підготовленого персоналу для бойового використання винищувачів F-16”, – пояснила посадовиця.

Вона додала, що дуже важливо, аби Україна створила належну інфраструктуру та передову систему озброєнь для винищувача.

Окрім цього тривають перемовини з Вашингтоном щодо всіх кроків, оскільки винищувачі є американською системою озброєнь.

“І ми розуміємо, що на це потрібен час. За нашими оцінками, на навчання треба шість-вісім місяців. Та це вже надзвичайно швидко. Ніхто раніше не робив цього так швидко. Тому я сподіваюся, що вкладемося у цей часовий проміжок”, – зазначила Оллонгрен.

За її словами, малоймовірно, що Україна отримає F-16 у 2023 році, оскільки спершу повинні бути виконані всі передумови, зокрема підготовлені екіпажі, інфраструктура, запчастини та озброєння до винищувачів.

“Зважаючи на це, ми реалістично розраховуємо на наступний рік”, – сказала міністерка.

Крім того, Оллонгрен додала, що точні умови передачі літаків ще обговорюються.

“Ми ще не визначилися з точними умовами, і це залежить не лише від нас. Це також те питання, де Сполучені Штати мають важливий голос. І де голос України також важить”, – заявила вона.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.