В Україні змінили порядок тримання військовополонених: табори функціонуватимуть як виправні колонії для засуджених полонених

Джерело: Міністерство юстиції України

Кабінет міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої вносяться зміни до Порядку тримання військовополонених.

Відтак, зміни передбачають, що:

1) у період воєнного стану в Україні та протягом двох років після його припинення чи скасування табори для тримання військовополонених виконують функції виправних колоній щодо військовополонених, засуджених до позбавлення волі на певний строк або до довічного позбавлення волі;

2) тримання засуджених військовополонених здійснюється окремо від інших військовополонених відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.

У відомстві пояснили, що вказані зміни внесено з метою приведення положень Порядку у відповідність до закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування установ виконання покарань та установ попереднього ув’язнення в період воєнного стану”.

Нагадаємо, що в Україні функціонує спеціальний табір для військовополонених, де утримуються ті з них, щодо яких немає очікувань щодо обміну.

“Завдяки обмінам кількість військовополонених природно зменшується. Тому потреби створювати нові місця для утримання російських військовополонених немає. Усі вони утримуються на належному рівні, відповідно до стандартів, встановлених міжнародними договорами”, – зазначила заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.

Армія Росії, ймовірно, скинула авіабомбу ОДАБ-1500 на дамбу в районі села Поповка, що в Бєлгородській області. Відповідне відео розповсюдили російські ТГ-канали.

США виключили дружину російського мільярдера Бориса Ротенберга — Каріну Ротенберг з санкційного списку (SDN). Попри те, що жінка перебувала під американськими обмеженнями з 2022 року, вона залишалася поза санкціями ЄС, хоча на неї оформлена значна частина західних активів російського мільярдера.