Затримано ще 4-х працівників військкоматів та ВЛК, які допомагали військовозобов’язаним ухилятись від служби

Джерело: Служба безпеки України

У трьох областях України затримано ще 4-х співробітників військкоматів та ВЛК, які заробляли на ухилянтах.

Працівники СБУ викрили військових посадовців у Києві, Одесі та на Харківщині, які допомагали військовозобов’язаним ухилятись від служби та виїжджати за кордон.

За фінансову винагороду затримані пропонували військовозобов’язаним ухилитися від мобілізації на підставі фіктивних документів про непридатність до військової служби за станом здоров’я.

Вартість таких “послуг” становила до $10 тис. США з однієї особи. Сума залежала від терміну виконання незаконної схеми та фінансових можливостей “клієнтів”.

У Києві було затримано начальника районного військкомату та голову однієї із столичних військово-лікарських комісій, які продавали фальшиві меддовідки про наявність важких діагнозів.

Придбані підробки ухилянти використовували для уникнення від призову і подальшого виїзду за межі України.

В Одесі кіберфахівці СБУ ліквідували корупційну схему, до організації якої причетний секретар місцевої військово-лікарської комісії.

Разом зі столичною адвокаткою і двома спільниками вони налагодили масштабний збут фальсифікованих документів про непридатність до військової служби.

Своїх клієнтів вони підшукували по всій території України, а потім ставили їх на облік до одеського військкомату, щоб “списати” з військової служби.

Секретаря цієї військово-лікарської комісії та її спільників затримано “на гарячому”. Їм уже оголошено про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

На Харківщині затримано керівника районного військкомату, який заробив на потенційних призовниках більше ніж 11 млн грн. До незаконної діяльності він залучив трьох посадовців місцевої лікарні.

За хабарі вони “знаходили” у військовозобов’язаних “проблеми зі здоров’ям”, які ставали формальною підставою для зняття з військового обліку.

За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

  • В Івано-Франківську викрито схему фіктивного зарахування на військову службу до підрозділів охорони Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки родичів місцевих посадовців та футболістів прикарпатського професійного клубу.
  • Співробітники Державного бюро розслідувань викрили масштабну схему заробітку на оформленні підроблених медичних довідок про непридатність до військової служби у Миколаївському обласному центрі психічного здоров’я.
  • Прокуратура повідомила про підозру голові київської ВЛК, який фальсифікував довідки для виїзду за кордон військовозобов’язаним чоловікам.

16 вересня президентка Молдови Мая Санду перервала своє інтерв’ю в етері через землетрус під час прямої трансляції.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.