Росія виграє війну пам’яті: Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт
Джерело: Тімоті Снайдер
Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.
За його словами, війна пам’яті набагато зручніша для польських політиків, аніж реальна війна. Проте, додав Снайдер, потрібно починати з того, що відбувається зараз, а не з пам’яті. Бо якщо це пропустити – почнеш з брехні.
На думку історика, судити про рішення президента України Володимира Зеленського назвати підрозділ на честь УПА після чотирьох з половиною років війни – помилка.
За його словами, російсько-українська війна стала найдовшою війною століття, вона триваліша, аніж Перша світова війна і породжує емоції, які Заходу важко зрозуміти.
Снайдер додав, що українці думають УПА через її третій етап – боротьби проти Червоної Армії після 1945 року, тоді як поляки пам’ятають 1943 рік, коли УПА вбила десятки тисяч поляків на Волині. Помилка у тому, щоб забути решту історії.
“Про УПА можна багато чого сказати, але краще зосередитись на нинішній війні та розглядати її як основне джерело українських символів, пам’яті та національних наративів”, – наголосив історик.
Він додав, що воюють українці і це їхній суверенний вибір. Але чинна війна морально простіша, бо її можна виграти політично. Водночас війну за пам’ять виграти неможливо, тому що пам’ять надзвичайно складна і не всі українці це розуміють.
“На полі бою Росія програє. У Варшаві та Києві Росія виграє війну за пам’ять”, – резюмував Снайдер.
- Візит української делегації до Варшави не приніс конкретних результатів, а польська сторона продемонструвала жорстку позицію щодо історичних суперечок між двома країнами.
Російські окупанти атакували залізницю у двох областях України. Є жертва.
Російські окупанти завдали повторного удару по вогнеборцях у Глухівській громаді на Сумщині під час гасіння пожежі, що виникла після ворожої атаки на складське приміщення.
Російські окупанти безпілотником атакували медзаклад у Слов’янську на Донеччині.
Вранці 25 червня російські окупаційні війська атакували медзаклад у Херсоні.
На лівому березі Києва запроваджено екстрені відключення світла.