Експорт нафти з ОАЕ зріс до 85% довоєнного рівня
Джерело: Bloomberg
Обсяги експорту нафти з Об’єднаних Арабських Еміратів на початку червня відновилися майже до 85% рівня, що передував війні з Іраном. Це сталося ще до укладення проміжної мирної угоди між Вашингтоном і Тегераном.
За даними МЕА, на початку червня ОАЕ експортували близько 4,3 млн барелів нафти на добу. Для порівняння, у березні, невдовзі після початку війни, цей показник становив лише 1,9 млн барелів на добу.
Відновити постачання вдалося завдяки використанню нафтопроводу до порту Фуджейра в обхід Ормузької протоки, а також підземного нафтового сховища Mandous місткістю 42 млн барелів.
Крім того, частину експорту ОАЕ продовжували здійснювати через Ормузьку протоку. За даними МЕА, деякі танкери проходили маршрут із вимкненими транспондерами, аби уникнути відстеження.
Під час війни державна нафтова компанія Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) активно використовувала власний флот для транспортування нафти та газу з Перської затоки, зокрема за допомогою невеликих танкерів.
Такі логістичні рішення допомогли уникнути різкого дефіциту на ринку та стримали зростання цін на нафту, попри прогнози про можливий стрибок до $200 за барель. Окрім того, стабільний потік сировини супроводжувався рекордним експортом із США і різким, несподіваним уповільненням попиту в Китаї.
Після укладення тимчасової мирної угоди між США та Іраном нафтові котирування повернулися до рівнів, близьких до довоєнних.
Тим часом ОАЕ прискорюють будівництво трубопроводу “Схід-Захід” до порту Фуджейра. Після запуску у 2027 році він має подвоїти експортні потужності Abu Dhabi National Oil Company.
Експерти зазначають, що навіть існуючі альтернативні маршрути залишаються вразливими до атак і геополітичних ризиків. Окрім того, їхні сукупні потужності суттєво нижчі за обсяги, які проходили через Ормузьку протоку до загострення ситуації в регіоні.
- Об’єднані Арабські Емірати почали обходити іранську блокаду, переправляючи нафту Ормузькою протокою з вимкненими навігаційними системами.
- Рішення ОАЕ вийти з ОПЕК застало зненацька партнерів по картелю, з якими Емірати співпрацювали протягом шести десятиліть.
Фонд American Ventures, пов’язаний із Dominari Holdings із Trump Tower, отримав сотні мільйонів доларів паперового прибутку завдяки ставкам на невеликі публічні компанії. Серед радників і акціонерів Dominari – Дональд Трамп-молодший та Ерік Трамп.
Добавки з омега-3, які часто рекомендують для підтримки здоров’я мозку, можуть виявитися не такими корисними для літніх людей, як вважалося раніше. Нове дослідження показало, що в окремих випадках їхній прийом може бути пов’язаний із швидшим погіршенням пам’яті та мислення.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
Аня Тейлор-Джой приєдналася до акторського складу нового фільму “Володар перснів: Полювання на Ґолума”. Стрічка студій New Line Cinema та Warner Bros. вийде у світовий прокат 17 грудня 2027 року.