Близько 48 тисяч безробітних залучили до проєкту «Армія відновлення»: вони вже заробили 305 млн
Джерело: пресслужба Мінекономіки
З осені 2022 року майже 48 тисяч безробітних залучені до виконання суспільно корисних робіт в межах проєкту “Армія відновлення”. Вони заробили вже 305 млн грн, повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Проєкт працює вже у 19 регіонах, лише нещодавно до нього долучилась Кіровоградська область.
На сьогодні до виконання суспільно корисних робіт в межах проєкту залучено майже 48 тисяч безробітних, котрі заробили за здійснення робіт з відбудови 305 млн грн. Лідером серед регіонів є Харківська область, де такі роботи виконують понад 9 тисяч безробітних, — зауважила Бережна.
Вона також нагадала, що проєкт спрямований на підтримку осіб, які тимчасово опинились без роботи. І додала, що вони можуть долучитись до виконання суспільно корисних робіт та отримати оплату від держави у розмірі щонайменше 6700 грн.
Зауважується, що серед найбільш активних учасників проєкту відзначено:
- Харківську область — залучено 9 180 осіб;
- Полтавську область – 7 037 осіб;
- Донецьку область – 5 734 особи;
- Чернігівську область – 5 152 особи;
- Київську область – 5 140 осіб.
Керівництво областей визначає, які роботи потрібні в регіоні, повідомляє про це Центр зайнятості, який пропонує безробітним, що стоять на обліку в центрі, долучитись до виконання таких робіт. Укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт. Оплата здійснюється відповідно до відпрацьованого часу в розмірі щонайменше 6700 грн в разі роботи повний місяць.
Найчастіше безробітних залучають до:
- робіт з забезпечення життєдіяльності громадян;
- розвантаження гуманітарної допомоги;
- надання громадянам соціальних послуг в місцях зосередження внутрішньо переміщених осіб;
- плетіння маскувальних сіток, консервування продукції для потреб ЗСУ, пошиття одягу та ремонту військової амуніції;
- допомоги з догляду за пораненими військовослужбовцями в медзакладах;
- розбору завалів, відновлення житлових будинків та приміщень, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, які пошкоджені в результаті бойових дій;
- облаштування та укріплення блокпостів, підвальних приміщень під укриття;
- будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;
- робіт із заготівлі дров для потреб військових та населення.
Раніше повідомлялося, що Уряд надаватиме працедавцям компенсацію до 100,5 тисячі гривень за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запросив ветеранів російсько-української війни працювати в МЗС.
- Тетяна Бережна повідомила, що за підсумками подачі заяв на гранти для ветеранів 13 переможців отримають кошти від держави на створення бізнесу.
- З 10 квітня Кабмін запустив грантову програму для ветеранів, ветеранок та другого з їх подружжя.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.