Динаміка декларування зросла вдвічі: за тиждень декларації подали понад 5 тисяч посадовців – НАЗК

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції

За минулий тиждень понад 5,7 тисячі посадовців подали декларації. Відтак, динаміка декларування в Україні зросла вдвічі.

Загалом станом на 28 серпня декларації за 2021 рік подали вже 399,2 тисячі посадовців.

Серед них: 48 народних депутатів (+3 за тиждень); п’ять міністрів (без змін); три заступники керівника Офісу президента (без змін); 35 428 посадовців категорій “А” та “Б” (держслужбовці, які обіймають керівні посади, + 213 за тиждень); 2 570 суддів (+ 39 за тиждень); 9 975 прокурорів, слідчих, дізнавачів (+ 67 за тиждень); 7 голів ОДА та ОВА (без змін).

За 2022 рік подали декларації понад 277 тисяч осіб. Зокрема – 31 народний депутат (+1 за тиждень), один заступник керівника Офісу президента (+1), чотири члени уряду (без змін), три голови ОДА/ОВА (без змін).

У НАЗК нагадали, що через війну подання декларацій поки що добровільне. Проте Україна взяла на себе зобов’язання перед МВФ відновити обов’язкове декларування та повноваження НАЗК з перевірки декларацій.

Неодноразово закликали відновити декларування й представники Єврокомісії, G7, GRECO, Світового банку та інших міжнародних інституцій.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.

Після нових висновків щодо політики Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проекту газопроводу “Північний потік -2”.

Литва подала позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН у Гаазі через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка та порушенням міжнародного права.

Вже цього тижня ЄС запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити нинішню граничну ціну на російську нафту у 60 доларів за барель у межах нового пакету санкцій проти Москви, поінформував єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.

19 травня польська митниця вилучила 5 тонн підсанкційних шин для літаків Boeing, котрі мали пройти транзитом через Білорусь до Росії.