Динаміка декларування зросла вдвічі: за тиждень декларації подали понад 5 тисяч посадовців – НАЗК
Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції
За минулий тиждень понад 5,7 тисячі посадовців подали декларації. Відтак, динаміка декларування в Україні зросла вдвічі.
Загалом станом на 28 серпня декларації за 2021 рік подали вже 399,2 тисячі посадовців.
Серед них: 48 народних депутатів (+3 за тиждень); п’ять міністрів (без змін); три заступники керівника Офісу президента (без змін); 35 428 посадовців категорій “А” та “Б” (держслужбовці, які обіймають керівні посади, + 213 за тиждень); 2 570 суддів (+ 39 за тиждень); 9 975 прокурорів, слідчих, дізнавачів (+ 67 за тиждень); 7 голів ОДА та ОВА (без змін).
За 2022 рік подали декларації понад 277 тисяч осіб. Зокрема – 31 народний депутат (+1 за тиждень), один заступник керівника Офісу президента (+1), чотири члени уряду (без змін), три голови ОДА/ОВА (без змін).
У НАЗК нагадали, що через війну подання декларацій поки що добровільне. Проте Україна взяла на себе зобов’язання перед МВФ відновити обов’язкове декларування та повноваження НАЗК з перевірки декларацій.
Неодноразово закликали відновити декларування й представники Єврокомісії, G7, GRECO, Світового банку та інших міжнародних інституцій.
- Верховна Рада України спростила митне декларування військової техніки під час транскордонного переміщення.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.
Після нових висновків щодо політики Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проекту газопроводу “Північний потік -2”.
Литва подала позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН у Гаазі через міграційну кризу, спричинену режимом Лукашенка та порушенням міжнародного права.
Вже цього тижня ЄС запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити нинішню граничну ціну на російську нафту у 60 доларів за барель у межах нового пакету санкцій проти Москви, поінформував єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.
19 травня польська митниця вилучила 5 тонн підсанкційних шин для літаків Boeing, котрі мали пройти транзитом через Білорусь до Росії.