У Нову Зеландію повернули птахів такахе, які десятиліттями вважалися вимерлими

Джерело: The Guardian

У долині Вакатіпу-Ваймаорі, альпійській місцевості Південного острова Нової Зеландії, випустили птахів такахе. Ці тварини не вміють літати та їх десятиліттями вважали вимерлими.

Минулого тижня випустили близько 18 птахів, які мають зріст близько 50 сантиметрів. На тому ж острові живе плем’я Нгай Таху, яке заявляло, що повернення у дику природу птахів, поруч з якими жили їхні предки, дуже важливе.

“Спереду їхнє тіло може виглядати майже ідеально сферичним – разом із синьо-зеленим оперенням вони нагадують модель планети Земля, яка сидить на двох довгих яскраво-червоних ногах”, – зауважив О’Ріган, старійшина Нгай Таху.

Ще у 1898 році птахів оголосили вимерлими. Їхня популяція була майже знищена внаслідок прибуття тварин-компаньйонів європейських поселенців: горностаїв, кішок, тхорів і щурів.

На сьогодні їхня кількість становить близько 500, і щороку зростає приблизно на 8%. Аби запобігати поїданню їхніх яєць хижаками — природоохоронці зібрали та штучно інкубували їх.

Пташенят годували та вирощували працівники за допомогою ляльок, зроблених зі шкарпеток зі схожими для птахів червоними дзьобами. Після чого їх поступово знайомили із кількома острівними заповідниками та національними парками. Влада інвестувала значні кошти у відлов та знищення шкідників, аби захистити птахів.

Планується дочекатися, поки пари пристосуються до свого нового середовища. У жовтні планують випустити ще сім птахів, а наступного року — десять.

Триває 1143-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 930 тисяч осіб.

11 квітня відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона, Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів та День підводного човна. Церква сьогодні згадує священномученика Антипа.

За даними синоптиків у п’ятницю, 11 квітня, майже по всій країні очікуються опади та складні погодні умови.

Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.

Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.